Kostol sv. Ondreja. 19. storočie. Ulica kapitána Karola Pagáča.
  • Mestom sa stalo v roku 2001 spolu so Šaštínom-Strážami,
  • najväčšou pamiatkou je kostol sv. Ondreja z 19. storočia.

Mestom sa stalo Krásno nad Kysucou iba nedávno, tento štatút mu parlament pridelil od roku 2001. Predtým bolo dedinou a tomu zodpovedá i vzhľad jeho centra. Staršie domy majú väčšinou vidiecky charakter, poschodových je len zopár.

Najväčšou pamiatkou je kostol sv. Ondreja z 19. storočia. Zo staršieho dreveného kostola sem preniesli gotickú sochu Madony, na klenbe zas možno vidieť maľbu Jozefa Hanulu z čias prvej republiky.

Pôvodnú atmosféru kysuckej obce pripomína viacero tradičných rodinných domov či kaplniek. Železobetónový cestný most na konci mesta smerom do Čadce pochádza z konca 19. storočia. Ešte starší je 50-metrový kamenný oblúkový most v časti U Blažkov.

Podobne ako iné mestá a obce na Kysuciach, aj Krásno je typické množstvo roztrúsených kopaníc v okolí s kaplnkami, ktoré typicky postavili v prvej polovici 20. storočia.

Komu by sa napriek tomu zdalo, že v Krásne nie je takmer nič, čo by sa dalo vidieť, pre turistov predsa len vymysleli ešte niečo. Kysucké múzeum začalo v júni 2009 v rámci prírodopisnej expozície vystavovať vernú napodobneninu mamuta, ktorá mala dokresľovať nález pravého zubu tohto zvieraťa.


Čo sa dá navštíviť v Krásne nad Kysucou


Zaujímavé články o Krásne nad Kysucou


Fotogaléria

Fotky sú z roku 2008.